Forum www.tlk.fora.pl Strona Główna www.tlk.fora.pl
Toruńska Liga Kreskowa
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Regulamin TLK [za kreski.org]

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.tlk.fora.pl Strona Główna -> Sprawy organizacyjne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kaioh
AdministratorDołączył: 16 Maj 2011
Posty: 1456
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: toruń

PostWysłany: Wto 23:58, 14 Cze 2011    Temat postu: Regulamin TLK [za kreski.org]

Część I OGÓLNAArt. 1. Jurysdykcja1. Niniejszy Regulamin obowiązuje w zawodach rozgrywanych w ramach Toruńskiej Ligi Kreskowej oraz niższych lig rozgrywkowych działających przy TLK a także w Mistrzostwach Torunia Par.

2. Prawo interpretacji (właściwej wykładni) postanowień niniejszego regulaminu przysługuje TKSK.Art. 2. Tory1. Rozgrywki oficjalne odbywają się na torach umieszczonych pod adresem [link widoczny dla zalogowanych] i zarazem nie odrzuconych przez TKSK jako nie nadające się do użytku w lidze. Dany tor może zostać wybrany w meczu o ile został umieszczony na stronie przynajmniej 7 dni przed dniem rozgrywania meczu. W TLK obowiązującą wersją oprogramowania jest ta, która została ustalona przez przedstawicieli klubów przed pierwszą kolejką (ewentualne nowe wersje obowiązują z początkiem nowego sezonu).

1a. Tor może być umieszczony na stronie [link widoczny dla zalogowanych] tylko za zgodą twórcy toru. Wobec braku oświadczenia twórcy (bo na przykład jest nieznany lub nie ma z nim kontaktu) domniemywa się, że twórca zgadza się na umieszczenie toru na stronie. Zgoda wyrażona przez twórcę jest ostateczna i nie może zostać cofnięta.

2. Dopuszczalne jest przeprowadzenie oficjalnych zawodów również na innym torze, o ile drużyna przeciwna nie sprzeciwi się temu.

3. W rozgrywkach ponadto obowiązuje nakładka Piotra Ziółkowskiego (motorki) do ściągnięcia z wyżej wymienionej strony (o ile nakładka ta nie jest integralną częścią oficjalnego oprogramowania).

4. Gospodarze zawodów nie mają obowiązku podawania do publicznej wiadomości torów na których zostanie rozegrane dane spotkanie ligowe.

5. Zawody rozgrywane są z udziałem sędziego, ponadto włączone muszą być funkcje odbijania od band wewnętrznych i zewnętrznych oraz musi być włączony dźwięk.

6. Zawody przeprowadzane są tylko i wyłącznie na prędkości 4.

7. Zawodnicy używają do jazdy:

- kask czerwony (klawisze Z,X)
- kask niebieski (klawisze <, >)
- kask biały (klawisze kursory: dół, prawo)
- kask żółty (myszka)

Klawisze mogą ulec zmianie za wspólną zgodą przedstawicieli obydwu zespołów.

8. Gospodarze są zobowiązani do zapewnienia sprawnej myszki, jednak goście mogą korzystać z własnej myszki.

9. Miejsce rozgrywania zawodów musi znajdować się w granicach Torunia.Art. 3 Zawodnicy1. W rozgrywkach TLK może brać osoba spełniająca poniższe kryteria:

- jest płci męskiej
- ma ukończone 16 lat (rocznikowo)
- legitymuje się przynależnością do jednego z klubów kreskowych występujących w danej grupie rozgrywkowej poprzez start w jednej w drużyn. Domyślny okres trwania kontraktu to jeden sezon.Art. 4 Drużyny1. Drużyna składa się z 6 zawodników uprawnionych do udziału w rozgrywkach TLK. Istnieje możliwość zgłoszenia do zawodów dwóch zawodników rezerwowych pod warunkiem, że spełnia kryteria narzucone przez art. 3.

2. Dopuszcza się wystawienie 5 osobowej drużyny z tym, że za brakującego zawodnika można robić tylko rezerwy taktyczne. Gdy nie ma takiej możliwości jego miejsce pozostaje puste.

3. Drużyna może kończyć zawody w 5 (w przypadku gdy rozpoczęła je w co najmniej 6). Wówczas za nieobecnego zawodnika mogą być zgłaszane tylko rezerwy taktyczne.

4. Moment, w którym na stadionie pojawia się zawodnik zgłoszony do programu zawodów traktowany jest jako początek jego udziału w spotkaniu. W wszystkich biegach, podczas których był nieobecny można za niego zgłaszać rezerwy zwykłe, taktyczne, lub też pozostawić miejsce na starcie puste.Art. 5 Nieobecność na zawodach1. Zawodnik, który opuszcza zawody bez zgody managera, narusza tym przepisy regulaminowe i podlega ukaraniu według uznania kierownictwa macierzystego klubu. Powyższy przepis stosuje się również do zawodników odmawiających startu w zawodach, choćby i byli na nich obecni.Art. 6 Sekretarz zawodów1. Organizator zawodów zobowiązany jest zapewnić obecność osoby odpowiedzialnej za wypełnianie programów oraz w miarę potrzeby innych dokumentów związanych z przebiegiem zawodów (sekretarz zawodów).

2. Sekretarz zawodów informuje o zawodnikach startujących w kolejnych biegach, na żądanie przedstawia do wglądu wszelkie dokonywane przez siebie adnotacje w programach i innych dokumentach.

3. Osoby biorące udział w zawodach zobowiązane są na żądanie Sekretarza Zawodów do udzielenia mu stosownych informacji koniecznych dla prawidłowego pełnienia przez niego swych funkcji.

4. Dopuszczalne jest wyznaczenie kilku osób jako Sekretarzy Zawodów podczas jednego spotkania.

5. Jeden z zawodników również może być sekretarzem.

6. W terminie 7 dni od daty spotkania protokół meczu powinien zostać wysłany przez gospodarzy do osób opracowujących statystyki TLK pod rygorem przyznania walkowera na korzyść drużyny gości.7. Sekretarz zawodów podczas zawodów bądź bezpośrednio po nich wypełnia dodatkowo arkusz podsumowujący mecz, uwzględniający liczbę biegów, punktów i bonusów każdego zawodnika na każdym torze. Po wypełnieniu arkusz powinien zostać podpisany przez przedstawicieli obu drużyn.8. Na żądanie drużyny przeciwnej zgłoszone w ciągu 7 dni od udostępnienia jej statystyk osoba sporządzająca statystyki pomeczowe jest zobowiązana do udostępnienia drużynie przeciwnej oryginału arkusza pod rygorem walkowera.Część II DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA TORUNIAArt. 7 Skład1. I, II i III liga składają się z 6 drużyn każda, zaś IV liga z pozostałych drużyn. Ostatnia drużyna I ligi po sezonie zostanie zdegradowana do niższej klasy rozgrywkowej, natomiast pierwsza drużyna II ligi uzyska awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Ponadto drużyna sklasyfikowana w II lidze jako druga wystąpi w meczu barażowym przeciwko przedostatniej drużynie I ligi. Zwycięzca barażu wystąpi w kolejnym sezonie w I lidze. Powyższe zasady stosuje się odpowiednio do kwestii awansu/spadku między II i III oraz między III a IV ligą.

2. Drużyna, która wywalczyła awans do wyższej ligi może zrzec się prawa awansu, pozostając tym samym w dotychczasowej klasie rozgrywkowej. W takim przypadku drużyna sklasyfikowana bezpośrednio za drużyną, która zrezygnowała z awansu walczy o awans z drużyną zdegradowaną. Taki baraż ma miejsce na 8 torach, każda z drużyn startuje na 4 torach jako gospodarze i na 4 jako goście.

3. W przypadku zgłoszenia dodatkowych zespołów sprawy awansu i spadku zostaną rozstrzygnięte w terminie późniejszym przez TKSK (Toruńską Komisję Sportu Kreskowego).Art. 8 Terminarz1. W trakcie jednego sezonu każda drużyna spotyka się z każdym przeciwnikiem dwukrotnie: po jednym razie na torze w roli gospodarza i gościa. Zespół wygrywający otrzymuje: 2 tzw. "duże punkty"; a także tzw. "średnie punkty", których liczbę określa się dodając : 1 pkt średni za każdy wygrany mecz, 0,5 pkt średniego za każdy zremisowany mecz i 0 pkt średniego za każdy przegrany mecz podczas danego spotkania; oraz tzw. "małe punkty" czyli różnicę punktów biegowych ze wszystkich meczy w danym spotkaniu. W przypadku remisu oba zespoły otrzymują po 1 dużym punkcie, odpowiednią liczbę średnich punktów i odpowiednią różnicę małych punktów.Art. 9 Tabela1. Tabele ligowe tworzy się szeregując drużyny w kolejności zdobytych dużych punktów. W przypadku równych ilości dużych punktów, o kolejności w tabeli decydują wyniki bezpośrednich spotkań pomiędzy zainteresowanymi drużynami, tj. zdobyte punkty duże, średnie i małe. Gdy i ta jest równa decyduje liczba zdobytych średnich punktów. Jeśli nadal nie można ustalić kto jest wyżej w tabeli decyduje różnica punktów małych ze wszystkich spotkań. W przypadku niemożliwości ustalenia kolejności drużyn wg powyższych zasad rozegrany zostaje mecz dodatkowy na 8 wylosowanych torach na neutralnym stadionie.

2. Tabele w rundzie finałowej IV ligi tworzy się oddzielnie w grupach, szeregując drużyny w kolejności zdobytych punktów dużych we wszystkich meczach obydwu rund łącznie. W przypadku równych ilości dużych punktów, o kolejności w tabelach decydują rezultaty meczów rundy finałowej pomiędzy zainteresowanymi drużynami, tj. zdobyte punkty duże, średnie i małe. Gdy i ten sposób nie prowadzi do wskazania zwycięzcy, o wyższej pozycji w tabeli decyduje wyższe miejsce drużyny po zakończeniu rundy zasadniczej.

3. W przypadku wycofania się klubu z mistrzostw drużynowych przed rozegraniem polowy meczów obowiązujących ten klub w mistrzostwach, mecze już rozegrane przez ten klub uznaje się za niebyłe, a tabele klasyfikacyjna w odpowiedni sposób koryguje się. Jeżeli natomiast klub wycofa się z mistrzostw drużynowych po rozegraniu co najmniej polowy obowiązujących go meczów, wówczas pozostałe do rozegrania mecze uznaje się za wygrane przez partnerów walkowerem. Oddanie ponad polowy meczów walkowerem traktuje się jako wycofanie drużyny z rozgrywek, choćby i nie złożyła ona oficjalnej deklaracji o wycofaniu się.Art. 10 Spotkania1. Jedno spotkanie ligowe składa się z 8 meczy po 15 biegów. Przywilejem gospodarza zawodów jest wybór torów, na których rozegrane zostaną zawody.

2. Rozkład biegów nominowanych w meczu określony jest następująco:

- Biegi nominowane:

- W biegu XIII bierze udział po 2 zawodników z każdej drużyny, którzy w biegach I - XII zdobyli dla swoich drużyn najniższe sumy punktów.
- W biegu XIV bierze udział po 2 zawodników z każdej drużyny, którzy w biegach I - XII zdobyli dla swoich drużyn drugie sumy punktów.
- W biegu XV bierze udział po 2 zawodników z każdej drużyny, którzy w biegach I - XII zdobyli dla swoich drużyn najwyższe sumy punktów.
- Przy ustalaniu sumy punktów bierze się pod uwagę wyłącznie zawodników z numerami 1 - 6 i 9 -14 (zawodnicy rezerwowi są rezerwowymi przez całe zawody) i nie dolicza się tzw. "punktów bonusowych".Art. 11 Punktacja indywidualna1. Za pierwsze miejsce w biegu zawodnik otrzymuje 3 punkty, za drugie 2 punkty, za trzecie 1 punkt i za czwarte 0 punktów. W zawodach drużynowych, zawodnikom przyznaje się tzw. punkty bonusowe, nie liczone do punktacji zawodów. Punkt bonusowy otrzymuje zawodnik, który zajął w biegu:

- II miejsce, jeśli zawodnik z tej samej drużyny zwyciężył i zawodnik z innej drużyny dojechał do mety na III miejscu;
- III miejsce, jeśli zawodnik z tej samej drużyny zajął II miejsce i zawodnik z innej drużyny dojechał do mety na IV miejscu.Art. 12. Miejsca startowe1. Miejsca startowe w meczu ligowym są stałe i nie mogą być zmieniane.Art. 13. Skład drużyny gości1. Przynajmniej 24 godziny przed zawodami drużyna gości podaje nazwiska zawodników, którzy wystąpią w spotkaniu z numerami 1-6 celem sporządzenia programu przez gospodarzy.

2. Dopuszcza się dokonanie zmian w uprzednio podanym składzie z tym, że zmiany te mogą dotyczyć najwyżej dwu nazwisk.

3. Niedopuszczalne są zmiany numerów startowych tak w drużynie gości jak i drużynie gospodarzy.Art. 14. Niepełny skład1. Gdy drużyna nie jest w stanie skompletować do 30 minut po planowanym rozpoczęciu zawodów co najmniej 5 zawodników uprawnionych do rozgrywek drużyna przeciwna zwycięża spotkanie walkowerem, co daje drużynie przeciwnej 2 pkt duże, 8 pkt średnich i 320 pkt małych.

2. Jednakże w przypadku wcześniejszego (min. 2 dni) zgłoszenia przez drużynę niemożliwości wystawienia minimalnego składu, obie drużyny podejmą wszelkie możliwe kroki działając w dobrej wierze i zgodnie z duchem sportu celem uzgodnienia nowego terminu zawodów. Nowy termin nie może zostać wyznaczony później niż 14 dni od terminu regulaminowego, jednakże nie później niż w przeddzień ostatniej kolejki ligowej. W przypadku braku porozumienia między klubami termin zostanie wyznaczony wspólnie przez TKSK.

3. W przypadku niepełnego składu z obu stron przyznaje się obustronnego walkowera, z tym, że żadna z drużyn nie otrzymuje 2 dużych pkt., zaś obie tracą po 8 pkt. średnich i 320 punktów małych. Odstępstwem od zastosowania tych sankcji będzie sytuacja, kiedy przedstawiciele drużyn dojdą do porozumienia i mecz zostanie rozegrany w ciągu czternastu dni od terminu regulaminowego.

4. Jeżeli mecz nie odbędzie się w okresie do dwóch tygodni od daty przewidzianej w terminarzu, przedstawiciele obu zespołów zobowiązani są przedstawić na TKSK informację dlaczego do spotkania nie doszło oraz kiedy planują odrobić powstałą zaległość.Art. 15. Rezerwy taktyczne1. Każdy zawodnik drużyny z numerem startowym od 1 do 7 oraz od 9 do 15 ma prawo do jednego dodatkowego biegu jako rezerwa taktyczna w każdym z 8 meczy.

2. Kierownik drużyny ma prawo użyć rezerwy taktycznej nie wcześniej niż w 4 biegu i nie później niż w 12 biegu w przypadku, kiedy różnica punktów wynosi co najmniej 6 pkt. na niekorzyść jego zespołu.

3. Zawodnik rezerwowy ma prawo startu w każdym z biegów nominowanych jako rezerwa zwykła o ile wcześniej nie wyczerpał dozwolonej liczby startów w danym meczu.

4. Zmiany zwykłe i taktyczne zgłasza przed rozpoczęciem biegu manager (w razie nieobecności jego zastępca) zespołu do sekretarza zawodów.Art. 16. Wykluczenia1. Zawodnik jadący na ostatniej pozycji, który porusza się z małą prędkością i poprzez to stwarza zagrożenie dla któregokolwiek z pozostałych zawodników (decydują o tym jednomyślnie pozostali uczestnicy biegu) biorących udział w wyścigu zostaje ukarany odsunięciem od kolejnego biegu wynikającego z rozkładówki. Jeżeli jest to ostatni start zawodnika w danym meczu kara obowiązuje w pierwszym biegu kolejnego meczu.

2. Taka sama kara stosowana jest również wobec każdego zawodnika biorącego udział w spotkaniu, którego zachowanie (zarówno na torze jak i na całym stadionie) powszechnie uznawane jest za niesportowe (np. zagłuszanie głośnika, rozpraszanie zawodników podczas startu). W tym przypadku decyduje wspólna, jednomyślna decyzja kapitanów obu drużyn.Art. 17 Powtórzenie biegu1. Przerwanie biegu przez jednego z zawodników skutkuje powtórzeniem biegu bez udziału sprawcy przerwania biegu (o ile da się go ustalić).

2. Krótkotrwale zatrzymanie pracy programu ("zacięcie się) nie jest podstawa powtórzenia biegu.Art. 18. Transfery1. Dopuszczalne jest przejście zawodnika do innego klubu startującego w innej lidze o ile odjechał on w barwach swojej drużyny nie więcej niż jeden mecz (tzw. mały kontrakt)2. Zgoda dotychczasowej drużyny na przejście zawodnika na zasadzie małego kontraktu nie jest wymagana.3. TKSK musi zostać powiadomiona o przejściu zawodnika na mały kontrakt przynajmniej 48 godzin przed występem zawodnika w nowym klubie. Niedopełnienie powyższego obowiązku skutkuje odjęciem zdobytych przez tego zawodnika punktów.4. W przypadku rozwiązania sekcji w trakcie rozgrywek zawodnicy mają wolną rękę w wyborze nowego klubu.Część III PRZEPISY KOŃCOWEArt. 19. Spory1. Wszelkie sprawy sporne powinny być rozstrzygane przez kapitanów obu drużyn w sposób polubowny. (Sprawy te to np. ustawienie monitora, zacięcie się biegu w jego trakcie, przynoszące niezasłużona korzyść naciśniecie startu itp. ...)Art. 20. Awarie1. W przypadku nie przewidzianych awarii np. zanik prądu wynik spotkania jest obowiązujący wtedy, kiedy zostało rozegranych minimum 5 całych meczy. W przeciwnym razie nakazuje się rozegranie całego spotkania od początku w innym terminie nie przekraczającym 7 dni, chyba że kapitanowie obu ekip postanowią inaczej.

2. Pojedynczy mecz jest ważny, kiedy odjechano co najmniej 8 biegów.Art. 21. Toruńska Komisja Sportu Kreskowego1. W dniu wejścia w życie niniejszego regulaminu powołana do życia zostaje Toruńska Komisja Sportu Kreskowego (TKSK). TKSK jest powoływana w celu sprawnego prowadzenia rozgrywek w ramach TLK oraz rozwiązywania wszelkich spornych spraw. TKSK jest uprawniona do prowadzenia obrad, głosowań itp. również drogą elektroniczną (e-mail, irc itd.).

2. W jej skład wejdą:

Po jednym z przedstawicieli z każdego klubu zgłoszonego do rozgrywek. W obradach TKSK każdy z klubów posiada jeden głos.

2a. Każdy klub musi być reprezentowany na liście mailowej TKSK. Jeśli obowiązek ten nie jest spełniony to dany klub nie ma żadnego prawa wypowiedzi i głosu podczas obrad drogą elektroniczną.

3. W przypadku równego rozkładu głosów w łonie TKSK głos Prezesa TLK jako członka TKSK liczy się podwójnie.

4. Oświadczenia składane na TKSK są dla klubu wiążące.

5. Tylko oświadczenia składane na TKSK są dla klubu wiążące.Art. 22. Prezes TLK1. Prezes TLK jest wybierany przez TKSK w glosowaniu jawnym spośród członków TKSK. Do wyboru Prezesa TLK konieczna jest większość kwalifikowana (50% + 1 glos). Jeżeli żaden ze zgłoszonych kandydatów nie uzyska tej większości, następuje II tura glosowania, w której biorą udział dwaj kandydaci, którzy otrzymali w I turze największą ilość głosów. Jeżeli w II turze obaj kandydaci uzyskają równą ilość głosów - glos dotychczasowego Prezesa TLK liczy się podwójnie. Nowego Prezesa TLK wybiera się po wygaśnięciu mandatu dotychczasowego Prezesa TLK. Obejmuje on stanowisko z dniem wyboru. Mandat Prezesa TLK wygasa :

- po upływie kadencji (1 sezon), przy czym może on być wybierany ponownie,
- po odwołaniu przez TKSK jednomyślną uchwała, przy czym głosu Prezesa nie
bierze się w tym głosowaniu pod uwagę
- po zrzeczeniu się przezeń funkcji

2. Prezes TLK reprezentuje TLK.Art. 23 Protesty1. Wszelkie protesty muszą być przedłożone każdemu z członków TKSK w ciągu 2 dni roboczych od zaistniałego incydentu. Dopuszczalna jest zarówno forma pisemna, jak i elektroniczna.Art. 24. Zmiany1. Zmiany powyższego regulaminu może dokonywać tylko TKSK zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy wszystkich członków.

2. Odnośnie obrad drogą elektroniczną : Każdy z przedstawicieli klubów ma obowiązek ustosunkowania się do kwestii przedstawianych na forum TKSK w okresie max. 7 dni od złożenia wniosku. W przeciwnym wypadku będzie on traktowany jako osoba nie uczestnicząca w obradach i głosowaniach nad danym tematem.

3. W sytuacjach pilnych Prezes TLK może skrócić powyższy siedmiodniowy termin.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.tlk.fora.pl Strona Główna -> Sprawy organizacyjne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin